ghazi
20 بهمن 1401 - 14:01

نتیجه خود تحقیری نظام، تبعیت پذیری از بیگانه است

نماینده ولی فقیه در ایلام گفت: اگر در حکومت ما فردی خود تحقیری را پیش بگیرد جامعه ما وابسته و کوچک می شود که در نتیجه تبعیت پذیری را در پی خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، صبح امروز مسئول دفتر آستان قدس رضوی، کارکنان، مسئولین کانون ها با نماینده ولی فقیه در استان ایلام دیدار کردند.

حجت الاسلام کریمی تبار امام جمعه ایلام در این دیدار گفت: برای انسان مایه افتخار است، عنوانی بیابد که وابسته به امام رضا (ع) باشد.

وی با بیان اینکه  در این راه هر قدمی که برداشته شود برای دنیا و آخرت اثر مثبتی دارد، افزود: رونق امامزادگان، ائمه و بقاع متبرکه از برکات انقلاب اسلامی است.

امام جمعه ایلام ادامه داد: برخی افراد گذشته را فراموش کرده و از حکومت پهلوی حمایت می کنند که جای بسی تاسف و تعجب است که در مقابله با این افراد خداوند در قرآن می فرماید: فرعون قوم خود را تحقیر کرد و کوچک شمرد.

این مقام مسئول ادامه داد: اگر در منزل خود سخنانی تحقیر آمیز به یک کودک هم بگوییم به تدریج بچه هیچ اختیاری از خود نخواهد داشت و تابع دیگران میشود، اگر در حکومت ما فردی چنین روشی را پیش بگیرد  جامعه ما وابسته و کوچک می شود که در نتیجه تبعیت پذیری را در پی خواهد داشت، درست کاری که آمریکا قبل از انقلاب با ما کرد.

امام جمعه ایلام تصریح کرد: انقلاب ما از جنس انقلاب انبیا است که طبیعتا در این راه با موانعی هم مواجه می شود، این موضوع اتفاقی بسیار بزرگ و نادر است که غیر معصوم حاکمیت دینی را برای خداوند ایجاد کند.

وی با اشاره به تبلیغات دشمن جهت تضعیف نظام گفت: تبلیغات گسترده دشمن به نحوی نمایش می دهند که ظاهرا انقلاب هیچ کاری نکرده است، اما در واقعیت این انقلاب علاوه بر کشور، در دنیا هم موثر بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار عنوان کرد: نظامی که وارد کننده بنزین بود به صادر کنند محصولات پتروشیمی تبدیل شده است؛ ۵۰ کشور دنیا از نظام اسلامی ما درخواست پهپاد دارند.

وی در پایان گفت: چهارچوب های آستان قدس باید بومی سازی شده و مطابق با شرایط استان این موضوعات اعمال شود.

در ادامه این دیدار: حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر هاشمی مسئول دفتر آستان قدس رضوی در ایلام نیز ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات برای معتکفین در ماه رجب و ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهدای انقلاب اسلامی دفاع مقدس، ترور، هسته ای، امنیت، مدافع سلامت و مدافع حرم گفت: انقلاب اسلامی با 3 محور جدی در زمان و مقطعی پیروز شد که کسی تصور چنین اتفاقی را نمیکرد.

وی افزود: در آن زمان نگاه مادی گری، سلطه گری و سلطه پذیری در دنیا حاکم بود و کسی تصوری از انقلاب اسلامی نداشت. مسئول دفتر آستان قدس رضوی در ایلام تصریح کرد: امام (ره) در‌چنین فضایی بود که انقلاب را بیدار کرد، وی به معنای واقعی کلمه توکل به خدا داشت، از هیچکسی جز الله متعال هراسی نداشت به همین دلیل هم بود که توانست فضای خفقان بین المللی را بشکند.

مسئول دفتر آستان قدس رضوی در ایلام با بیان اینکه امام (ره) با ویژگی های برجسته خود فضای استبداد داخلی و خارجی و نگاه ترسان نسبت به ابر قدرت ها را تغییر داد، گفت: برکات نظام برای کشور و دیگران پوشیده نیست و به آن اذعان دارند.

وی با تشریح فعالیت های دفتر آستان، گفت: دفتر آستان در ایلام ۱۹ کانون و ۴ معاونت دارد، تمام فعالیتها در استان وقف محور، نذر محور و خیر محور است.

مسئول دفتر آستان قدس رضوی در ایلام بیان کرد: از جمله خدمات آستان قدس میتوان به زائر اولی ها و اشتغال زایی اشاره کرد.

وی افزود: مجموعه خادمیارانی که در سامانه ثبت نام شدند در حدود ۴ هزار نفر بودند که این افراد و اطلاعاتشان در حال ساماندهی است.

این مقام مسئول گفت: ۱۹ کانون دفتر آستان قدس در محلات مختلف در حال انجام کار هستند که در این راستان سیره و سنت رضوی ترویج داده میشود.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1029609